Menu

Najlepsza dieta na odchudzanie

Czerwiec 19, 2017 - Dieta i odżywianie, Odchudzanie, Zdrowie, Zdrowy tryb życia
Najlepsza dieta na odchudzanie

Która dieta jest najlepsza na odchudzanie?

 

Będzie to ta, która dobrana została wedle określonych czynników indywidualnych:

  1. – Preferencji żywieniowych
  2. – Prowadzonego trybu życia
  3. – Celu, któremu ma służyć

 

 

O istotności tych czynników świadczy między innymi rozmaitość, jaką można zaobserwować w kwestii doboru diet nakierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej.

Zmiana nawyków żywieniowych nie powinna bowiem być równoznaczna z przejściem na posiłki, które jednoznaczne będą z ciągłym odczuciem głodu, a także jedzeniem tego, czego się nie lubi – jest to prosta droga do złamania określonych w diecie restrykcji.

Przykładowo – jeżeli ktoś nie wyobraża sobie, by jego posiłki były całkowicie wyzbyte mięsa, to podejmowanie decyzji o zastosowaniu diety bazującej na owocach oraz warzywach będzie po prostu mijało się z celem.

Dobrym rozwiązaniem może natomiast okazać się trójetapowa dieta Atkinsa, w której do woli można spożywać mięsa pokroju szynki, kiełbasy czy steku.
Inną dietą odchudzającą, w której można spożywać mięso jest dieta Dukana

Jeżeli natomiast nie przepadamy za mięsiwem, a poza zgubieniem zbędnym kilogramów myślimy również o oczyszczeniu swojego organizmu, to warto zastanowić się nad oczyszczającą dietą warzywno-owocową Dr. Dąbrowskiej.

Innymi sprawdzonymi dietami bazującymi na tych produktach, są między innymi dieta kapuściana oraz dieta kopenhaska.

Zapotrzebowanie kaloryczne

dieta ile kalorii

Dobierając dietę, należy skupić się nie tylko na selekcji produktów, lecz również odpowiedniej ich ilości – jeżeli bowiem prowadzimy aktywniejszy tryb życia (połączenie diety z treningami), to należy pamiętać o tym, że organizm posiada większe zapotrzebowanie na energię.

Dostarczenie ciału zbyt małej ilości kalorii potrafi zaś rodzić efekty w postaci przemęczenia oraz tego, że ciało nie jest w stanie optymalnie się regenerować, przez co treningi tracą na swej efektywności.

Nie wspominając nawet o efekcie jojo…

Nie chodzi o to, by jeść jak najmniej – chodzi o to, by jeść właściwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *