Menu

Jak poprawić swój metabolizm?

Lipiec 18, 2017 - Dieta i odżywianie, Odchudzanie, Zdrowie, Zdrowy tryb życia
Jak poprawić swój metabolizm?

 

Wielu z nas boryka się z problemem nieodpowiednio funkcjonującego metabolizmu. W poszukiwaniu winnych z chęcią wskazujemy palcem na producentów żywności, dodawany do soków cukier, fast-foody, nieuczciwe reklamy oraz multum innych rzeczy.

Prawda jednak jest nieco inna – jeżeli chcemy odnaleźć winnego, to wystarczy…

Spojrzeć w lustro.

 

Pomijając osoby borykające się z określonymi schorzeniami, każdy z nas jest sam sobie Panem własnego organizmu oraz tego, w jaki sposób prezentuje się nasza sylwetka.

Zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić metabolizm?

Dobrze, za Tobą bowiem pierwszy krok ku temu, by przekuć myśli na czyny, a oto rady, które Ci w tym pomogą:

 

Unikaj diety niskokalorycznej oraz głodówekdieta jaka ilosc kalorii

O ile pozwalają one na zrzucenie nadmiernych kilogramów w szybkim tempie, to ich stosowanie powoduje wstrzymanie zapewnienia organizmowi niezbędnych do optymalnego funkcjonowania składników odżywczych, co przekłada się na utratę tkanki mięśniowej oraz spowolnienie metabolizmu.

Zakończenie podjętych zmian żywieniowych niemal w każdym przypadku wiąże się zaś z efektem jojo oraz spowolnieniem metabolizmu.

 

 

Unikaj energetykówenergy drink odchudzanie

Cieszące się popularnością napoje energetyczne może i stymulują metabolizm, lecz zarazem przyczyniają się do podwyższonego ciśnienia, bezsenności oraz innych problemów zdrowotnych.

 

 

Przyjmuj duże ilości wodypicie wody a strata wagi

Odwodniony organizm cechuje się spowolnionym metabolizmem, a wszak właśnie tego chcemy uniknąć. Nie bójmy się zatem sięgnięcia po szklankę wody w trakcie posiłku oraz owocowych, zawierających wodę przekąsek.

 

 

Zacznij ćwiczyć!cwiczenia na strate wagi

O ile trening w postaci aerobów nie zwiększa w pokaźny sposób masy mięśniowej, to wpływa on pozytywnie na metabolizm, który za jego sprawą przyspiesza.

 

 

Przekąski? Postaw na te zdrowe!odchudzanie przekaski

Jedzenie częstsze, lecz w mniejszych ilościach, zapewnia sposobność do zrzucenia nadmiernych kilogramów.  Jeżeli spożywamy posiłki bardziej obfite, lecz w większych odstępach czasu, nasz metabolizm zwalnia. Z tego powodu korzystniejszym jest podjadanie co 3-4 godziny, co przekłada się na poprawę funkcjonowania metabolizmu.

 

 

Uśmiechnij się do filiżanki kawyodchudzanie a kawa

Nie tylko poprawia koncentrację oraz dodaje energii, lecz również krótkotrwale przyspiesza nasz metabolizm. Dodatkowo, ogranicza ona odczuwane zmęczenie oraz zwiększa wytrzymałość podczas wykonywania ćwiczeń.

 

 

Postaw na posiłki bogate w białko

Białka ulegają o wiele szybszemu strawieniu niż tłuszcze oraz węglowodany. Jeżeli myślisz o przyspieszeniu działania swojego metabolizmu, to polecamy Ci dietę, w skład której będą wchodzić między innymi właśnie takie produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *